Ako sa správne starať o bežecký pás?

Bežecký pás je skvelým pomocníkom a spoločníkom na ceste za vysnívanou postavou. V časoch dobrých i zlých a za každého počasia. Ušetrí vám čas, poskytne komfort priamo u vás doma. Ak sa chystáte zadovážiť si ho domov, počítajte s tým, že mu budete musieť venovať istú dávku starostlivosti a pozornosti, teda pokiaľ máte zároveň očakávania na jeho dlhú životnosť.

Pohodlie pri behu

Mnohí z nás siahnu po bežeckom páse práve kvôli pohodliu, ktoré ponúka nohám pri behu. Plocha, po ktorej bežíte, je rovná, takže rovnomerne zaťažuje vaše telo. Vďaka tomu, že je odpružená, zas šetrí vaše kĺby a nehrozí vám to, čo sa bežne stáva, ak beháte vonku – že trpia vaše kolená.

Starajte sa o svoj bežecký pás

Aby ste kúpou bežeckého pásu získali naozaj dlhodobého spoločníka, je nevyhnutné sa oň aj dôkladne starať. Po 10 prevádzkových hodinách si pravidelne skontrolujte, či je bežecká plocha dostatočne namazaná. Pokiaľ by bola suchá, je potrebné na ňu aplikovať silikónový olej so špeciálnym nástavcom pre cielenú aplikáciu. 

Ako na to? 

Silikónový olej aplikujte po celej šírke bežeckej plochy, do priestoru medzi vrchnú časť bežeckej dosky a spodnú časť bežeckého pásu na miesta, kde sa pohybujú chodidlá pri behu. Okrem toho treba bežecký pás aj pravidelne čistiť
 

Tipy do života:

  • Dávajte si veľký pozor, aby sa voda nedostala do vnútra ovládacieho panelu. Odporúčame použiť len vlhkú handričku.
  • Pri čistení nezabúdajte, že bežeckú plochu pásu je potrebné mať vždy vycentrovanú a napnutú, aby sa vám hýbal maximálne plynule.
  • Občas skontrolujte, či sú všetky súčasti dôkladne dotiahnuté.

Užívajte si bežecký pás bez starostí

Samozrejme, môžu nastať aj momenty, kedy sa vám bežiaci pás pokazí aj pri dôkladnej starostlivosti. V prípade, že si ho zakúpite u výrobcu, u niektorých máte k dispozícii servis priamo u vás doma. Vy sa tak nemusíte o nič starať a odborníci z brandže zabezpečia, aby ste mali bežecký pás vždy v dokonalej technickej kondícii a mohli sa tak sústrediť len na vylepšovanie vašej fyzickej kondície.

Je článok užitočný?

6x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Petr Kopřiva

Expert na funkčný a kondičný tréning a niekoľkonásobný Ironman v triatlone. Špecializuje sa na kondičnú atletickú prípravu a kompenzačné cvičenie športových klubov, ale aj individuálnych zverencov. V rámci funkčného tréningu sa orientuje na posilňovanie s vlastnou váhou a cvičebnými pomôckami. Venuje sa kondičnej príprave detí v športových aktivitách ako hokej, tenis a i.Súvisiace články