Ako správne používať AirBike, aby bolo vaše šliapanie čo najúčinnejšie?

Poznáte to – len čo sa raz niečo naučíte robiť nesprávne, len ťažko sa budete svojho zlozvyku zbavovať. A ak chcete cvičiť naozaj účinne, musíte najskôr zvládnuť techniku. Pri skákaní cez švihadlo to platí rovnako ako trebárs pri… jazde na AirBiku. A presne naň sa tentokrát zameriame.

Nastavenie sedla 

Skôr než si sadnete na AirBike, uistite sa, že zodpovedá vašej výške a nie výške toho, kto na ňom cvičil pred vami. Na začiatok je to tá najdôležitejšia vec, ktorú môžete urobiť. Takže vždy pred tréningom si nastavte správnu polohu sedla.

Zdroj: InSPORTline
Ak chcete AirBike využívať čo najefektívnejšie a vyťažiť z tréningu čo najviac, upravte si sedenie zodpovedajúcim spôsobom. V praxi to znamená, že sedadlo by ste mali mať tak vysoko, aby ste pod sebou mohli nohu plne prepnúť smerom nadol, pričom na pedáli bicykla by mala spočívať predná časť vášho chodidla, nie päta. Len tak budete schopní efektívne prenášať silu z nôh do pedálov.
 
Zdroj: InSPORTline

Raz a dva a raz a dva

Keď už na AirBiku sedíte správne, rozhodne sa chcete vyvarovať toho, aby ste plytvali energiou mimovoľným strhávaním trupu zo strany na stranu. To, čo z AirBiku robí skutočného majstra medzi fitnes trenažérmi, je, že pri ňom musíte súčasne zaberať rukami i nohami. Zo začiatku práve synchronizovaný pohyb oboch párov končatín môže niekomu robiť problémy. Ale kým tieto pohyby nezladíte do vhodného rytmu, nikdy to nebude ono. Áno, dobrý rytmus je tu kľúčový. Spálite tak totiž najviac kalórií. 

Pri cvičení sa snažte zaberať viac nohami než rukami. Väčšia záťaž na hornej polovici tela vás totiž rýchlejšie unaví. Čím menej budete zapájať stred tela, tým viac energie ušetríte a tým dlhšie budete schopní udržať dobré tempo.

Zodpovedajúci program

Vopred nastavené intervalové programy na AirBiku sú zamerané na tzv. vysoko intenzívny intervalový tréning (H. I. I. T.), ktorý je efektívnou cestou k chudnutiu a podporeniu kardiovaskulárneho systému. Programy vám umožňujú začať cvičenie stisnutím jediného tlačidla, čo je síce pohodlné, ale nemusí to zodpovedať vašej kondícii alebo cieľom. Ak je to tak, dajte si tú námahu a nastavte si vlastný program.

Tip pre vás: Nastavenie cieľovej tepovej frekvencie 
Ak si k AirBiku zaobstaráte kompatibilný hrudný pás, môžete využiť i program nastavenej cieľovej tepovej frekvencie. Konzola vám podľa zadaného veku automaticky vypočíta vhodnú tepovú frekvenciu od 65 % do 80 % vášho maxima. Na displeji sa dozviete aj to, či máte na dosiahnutie zadanej hodnoty zrýchliť alebo spomaliť.

Hrudný pás Polar H10+. Zdroj: InSPORTline
Mohlo by vás ešte zaujímať:

Je článok užitočný?

5x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Team inLIVE

Tím nadšencov, odborníkov a produktových špecialistov spoločnosti inSPORTline, ktorí svojim produktom nielen rozumejú, ale zároveň ich aj sami na vlastnej koži testujú a skúšajú, čo vydržia, pretože šport milujú a pretože chcú vedieť svojim zákazníkom poradiť a odporučiť im ten najvhodnejší produkt podľa ich potrieb a svojich vlastných skúseností.



Súvisiace články