Cvičenie pod dohľadom online trénera

Práca s osobným trénerom má tú výhodu, že vám umožňuje mať fitnes program ušitý priamo na mieru. To isté však platí i pre prácu s online trénerom. Stretávať svojho trénera len vo virtuálnom svete má množstvo výhod – a možnosť zostať doma určite nie je jediná.

Bez ohľadu na to, či je vaším cieľom schudnúť alebo nabrať svalovú hmotu, sa vyplatí najať si trénera. K dosiahnutiu vytúžených cieľov tréner prispieva nielen správnym zostavením stravovacieho a cvičebného plánu, ale i dohľadom nad správnym vykonávaním cvikov, prispôsobovaním plánu vašej aktuálnej kondícii a povzbudzovaním či motiváciou. Prečo zvážiť najatie online trénera, o tom si povieme v ďalších riadkoch.


(Nielen) cenová dostupnosť

Online tréner je spravidla lacnejší než ten, ktorý za vami zakaždým dorazí do fitnescentra. Okrem toho, že je cenovo dostupnejší než cvičenie v telocvični, vám poskytuje aj slobodu prístupu k vášmu osobnému plánu, nech už ste kdekoľvek. Váš tréner vám dokáže vytvoriť tréningy, ktoré môžete realizovať kdekoľvek s minimálnym vybavením, alebo môže prispôsobiť tréningové plány podmienkam vašej miestnej posilňovne. Ich súčasťou môžu byť dokonca aj aktivity, ako je bežecké alebo cyklistické cvičenie.

Pri výbere online trénera nie ste obmedzení ani tým, kde bývate a kto je vo vašom okolí ako osobný tréner dostupný. V online priestore si môžete vybrať trénera odkiaľkoľvek, presne takého, ktorý bude zodpovedať vašim preferenciám.

Ľahká a rýchla komunikácia

Zatiaľ čo osobný tréner je vám k dispozícii obvykle len počas jednej hodiny, ktorú s ním strávite v posilňovni, komunikácia s online trénerom je možná vlastne kedykoľvek a kdekoľvek. Rôzne online systémy a aplikácie zaručia, že komunikácia s ním nie je ohraničená časom a miestom schôdzky. Mať flexibilný plán a možnosť konzultácie (v mnohých prípadoch i motivácie) je kľúčom k dosiahnutiu cieľov, ktoré ste si stanovili.

Plánovanie

Práca s online osobným trénerom obvykle zahŕňa program na jeden až dva týždne vopred. To vám umožní pozerať sa dopredu a klásť svojmu trénerovi otázky týkajúce sa cvičenia, ktoré vás čaká. Cvičebný i stravovací plán vychádza zo vstupného formulára, ktorý vyplníte online. Obvykle sa však s trénerom odporúča na začiatku spolupráce absolvovať jedno osobné stretnutie, aby vás videl na vlastné oči a mohol presne určiť to, čo potrebujete. Pokiaľ chcete (predovšetkým ak ste začiatočník), po zostavení plánu si môžete dohodnúť ďalšiu schôdzku, kde s vami tréner prejde i jednotlivé naplánované cvičenia. Budete si tak istí, že cviky vykonávate správne.

Sledovanie pokroku

Vďaka rôznym online aplikáciám môžete jednoducho sledovať svoj kondičný plán a pokrok. Na základe dosahovaných výsledkov tréner podľa potreby upraví tréningové plány a stravovací režim. Pravidelné konzultácie výsledkov zaručia, že neustrniete na jednom mieste a plány budú vždy nastavené úmerne vašim aktuálnym potrebám a kondícii.

Tip na záver
Okrem online trénera vám môžu pomôcť i rôzne weby zamerané na cvičenie, respektíve udržiavanie dobrej fyzickej aj psychickej kondície. Príkladom je Gymbee.cz, kde si môžete vybrať z mnohých lekcií dostupných 24/7 alebo si zacvičiť dokonca i pri pravidelnom vysielaní naživo.

Je článok užitočný?

0x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Team inLIVE

Tím nadšencov, odborníkov a produktových špecialistov spoločnosti inSPORTline, ktorí svojim produktom nielen rozumejú, ale zároveň ich aj sami na vlastnej koži testujú a skúšajú, čo vydržia, pretože šport milujú a pretože chcú vedieť svojim zákazníkom poradiť a odporučiť im ten najvhodnejší produkt podľa ich potrieb a svojich vlastných skúseností.Súvisiace články