INFOGRAFIKA: Cvičenie v tehotenstve

Tehotenstvo a cvičenie sa nevylučujú. Práve naopak. Pokiaľ žena nemá zdravotné komplikácie, cvičenie jej môže pomôcť lepšie zvládať tehotenské nevoľnosti, bolesti krížov, únavu či iné strasti, ktoré toto čarovné obdobie prináša. Je to však aj obdobie, kedy treba ešte viac ako inokedy vnímať svoje telo a robiť iba to, čo mu je príjemné. Ak pri akomkoľvek cvičení alebo pohybe zacítite nepríjemný ťah, tlak, či nebodaj bolesť, určite vo vykonávaní daného cviku nepokračujte.

Nasledovné cviky sú vhodné pre budúce mamičky, ktoré sa chcú o svoje telo starať aj počas tehotenstva. Sú zamerané nielen na posilňovanie svalov, ale aj na uvoľňovanie zaťažovaných partií. Poslúžia aj ako príprava na následnú starostlivosť o bábätko (zohýbanie, zdvíhanie, nosenie). Odporúčame cvičiť naboso.

Je článok užitočný?

2x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Silvia Hadeková

Osobná trénerka, inštruktorka skupinových cvičení a výživová poradkyňa. Venuje sa predovšetkým cvičeniu s vlastnou váhou a obľubuje cvičebné koncepty, ktoré sú okrem fyzickej stránky zamerané aj na hľadanie duševnej rovnováhy. Zaoberá sa nutričným koučingom, v rámci ktorého pomáha ľuďom nájsť cestu, ako zlepšiť svoje stravovacie návyky.Súvisiace články