INFOGRAFIKA: TOP 10 cvikov na doma, aby vás nebolel chrbát

Za bolesť chrbta môže nesprávne držanie tela, zlá životospráva, sedavé zamestnanie, úraz, ochorenie, ale aj degeneratívne zmeny a mnohé ďalšie faktory. Veľký počet možných príčin a často nejednoznačnosť ich určenia by preto mala byť výstrahou v podobe prevencie. Vďaka nej niekoľkonásobne znížite riziko vzniku bolesti chrbtice, predovšetkým takej, ktorá má chronickú formu, no i tej s krátkodobým trvaním. V čom táto prevencia spočíva?

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že prevencia je komplexným riešením. To znamená, že neponúka jeden univerzálny návod, ktorý by pomohol s odstránením jedného z celosvetovo najčastejších zdravotných problémov. Ako sme už naznačili, dodržiavanie správnej životosprávy a dostatok pohybu sú základným odporúčaním na dosiahnutie dobrej kondície tela i samotného chrbta.

Je článok užitočný?

92x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Team inLIVE

Tím nadšencov, odborníkov a produktových špecialistov spoločnosti inSPORTline, ktorí svojim produktom nielen rozumejú, ale zároveň ich aj sami na vlastnej koži testujú a skúšajú, čo vydržia, pretože šport milujú a pretože chcú vedieť svojim zákazníkom poradiť a odporučiť im ten najvhodnejší produkt podľa ich potrieb a svojich vlastných skúseností.Súvisiace články