5 + 1 aplikácií, ktoré vám môžu pomôcť s chudnutím

Preč sú tie časy, keď si naše mamy v snahe trochu schudnúť do plaviek vymieňali medzi sebou lístočky s najnovšími diétami, ručne odpísanými zo zahraničných časopisov. Dnes máme na všetko dômyselné aplikácie a platí to aj o chudnutí. No ako sa v záplave „chudnúcich“ aplikácií vyznať? A ktoré z nich naozaj fungujú? Poradíme vám.

Kalorické tabuľky

Jedna z populárnych „chudnúcich“ aplikácií je dielom královohradeckej softvérovej spoločnosti Dine4Fit. O jej obľube svedčí i to, že v slovenskom App Store, kde má vyše 8-tisíc hodnotení od používateľov (v českom viac ako 23-tisíc hodnotení), si drží skóre 4,7 z 5 možných bodov. Funguje tak, že do nej zaznamenávate potraviny, ktoré ste počas každého dňa skonzumovali, spolu so svojou športovou alebo inou pohybovou aktivitou. Na základe týchto údajov vám aplikácia zostaví denný graf, z ktorého sa dozviete, či ste skrátka viac energie vydali alebo prijali. Jej databáza navyše obsahuje potraviny z Česka a zo Slovenska, čo našincovi celú vec značne uľahčuje. Okrem toho vám pomôže sledovať aj váš pitný režim a všetky údaje z nej si môžete jednoducho zobraziť i na svojom počítači na stránke kaloricketabulky.cz. 

Dostupnosť: v českom i slovenskom jazyku
K dispozícii v obchodoch: App Store a Google Play
 Zdroj: apps.apple.com

Noom

Ak ste v minulosti skúšali schudnúť, možno viete, že disciplína a schopnosť dodržať predpísaný režim sú to kľúčové, ale zároveň i najťažšie z celého procesu. Noom na to ide trochu inak. Využíva prístup založený na psychológii, ktorý vám pomôže zmeniť vaše stravovacie návyky k lepšiemu. Zároveň spolupracuje s certifikovanými zdravotnými koučmi, ktorí môžu zodpovedať vaše prípadné otázky. Najlepšie na tom však je, že s aplikáciou Noom nie je žiadna potravina výslovne zakázaná. A to práve preto, že sa snaží o celkový posun vašich stravovacích návykov k zdravším a menej kalorickým potravinám. Noom síce nepatrí k najlacnejším aplikáciám na trhu – členstvo sa začína na 45 dolároch mesačne –, ale za osobného výživového poradcu, ktorým táto aplikácia de facto je, by ste aj tak neutratili o nič menej.

Dostupnosť: v anglickom, nemeckom, španielskom jazyku a i.
K dispozícii v obchodoch: App Store a Google Play
Zdroj: apps.apple.com

Lose It!

Jedna z celosvetovo najobľúbenejších aplikácií na chudnutie sa zameriava na počítanie kalórií a sledovanie hmotnosti, ale to zďaleka nie je všetko. Najprv si v nej stanovíte svoje ciele a odpoviete na niekoľko otázok týkajúcich sa vašej aktuálnej hmotnosti, veku a ďalších informácií o životnom štýle. Podľa toho, ako odpoviete, vám Lose It! vytvorí plán chudnutia priamo na mieru. Ten nielenže zahŕňa odporúčaný denný počet kalórií, ale zároveň aj navrhuje jedlá, vďaka ktorým ho môžete dodržať. Navyše, v databáze aplikácie nájdete viac než sedem miliónov potravinových produktov z celého sveta, pri ktorých stačí naskenovať čiarový kód alebo ich vyfotiť a Lose It! vám na základe týchto informácií začne vytvárať potravinový denník. Ten potom môžete premeniť na denné či týždenné prehľady, ale napríklad aj na graf, na ktorom uvidíte pokrok vo svojom chudnutí. 

Dostupnosť: v anglickom, nemeckom, španielskom, francúzskom, ruskom jazyku a i.
K dispozícii v obchode: App Store
Zdroj: apps.apple.com

Nike Training Club

Na vývoji aplikácie NTC sa podieľali niektorí zo svetovo najuznávanejších kondičných trénerov, a preto či už chcete budovať svalovú hmotu, alebo sa len proste znovu dostať do kondície, táto aplikácia je pre vás to pravé. Jej ponuka je široká a zahŕňa celý rad cvikov od silového cvičenia cez kardiocvičenie až po prvky jogy. Z nich si môžete zostaviť vlastný program, ale, samozrejme, máte na výber i z mnohých prednastavených plánov. Aplikácia môže pomôcť začiatočníkom i pokročilým, ktorí chcú cvičiť s pomôckami alebo len s využitím vlastnej váhy. A to najlepšie na záver – je úplne zadarmo!

Dostupnosť: v anglickom, nemeckom, španielskom, francúzskom, ruskom jazyku a i.
K dispozícii v obchodoch: App Store a Google Play Zdroj: apps.apple.com

Endomondo

Jedna z najstarších, ale stále veľmi obľúbených tréningových aplikácií nás po parkoch a lesoch preháňa už od roku 2007 a rozhodne ešte pár rokov bude. Jej popularita spočíva okrem iného i v tom, že podporuje takmer všetky známe športy, ale, samozrejme, meria aj čas a (rovnako ako Nike Training Club) zaznamenáva trasy s počtom zabehnutých kilometrov, ktorými sa tak radi chválime na sociálnych sieťach. Okrem toho však počíta i spálené kalórie a zistíte z nej, koľko ste toho vypotili. Jej veľkou prednosťou je i to, že aktivitu do nej môžete zadať aj spätne, ak ste náhodou nemali pri sebe telefón. Vďaka tomu si „nerozladíte“ tabuľky a grafy, ktoré vašu aktivitu dlhodobo sledujú.

Dostupnosť: v českom, anglickom, nemeckom, španielskom jazyku a i.
K dispozícii v obchodoch: App Store a Google Play Zdroj: apps.apple.com

BONUS: Steps – Activity Tracker 

Počítanie krokov je jednou zo základných vecí, ktoré dnes inteligentný telefón dokáže. Táto jednoduchá, prehľadná a hlavne bezplatná aplikácia však obyčajný krokomer povyšuje na osobného trénera, ktorý vám každý deň nemilosrdne povie, či ste prešli vopred zvolený počet krokov alebo aspoň minimálne tých 10-tisíc krokov, ktoré by mal zdravý dospelý človek denne prejsť. 

Dostupnosť: v anglickom, japonskom, ruskom jazyku
K dispozícii v obchode: App Store
Zdroj: apps.apple.com

Je článok užitočný?

14x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Team inLIVE

Tím nadšencov, odborníkov a produktových špecialistov spoločnosti inSPORTline, ktorí svojim produktom nielen rozumejú, ale zároveň ich aj sami na vlastnej koži testujú a skúšajú, čo vydržia, pretože šport milujú a pretože chcú vedieť svojim zákazníkom poradiť a odporučiť im ten najvhodnejší produkt podľa ich potrieb a svojich vlastných skúseností.Súvisiace články