5 nápadov, ako cvičiť doma s malými deťmi

Spravte si zo svojich detí sparring partnerov pri cvičení. Okrem toho, že nemusíte riešiť, kto sa vám o drobca postará, zažijete spolu veľa zábavy a dávate dieťatku odmalička pozitívny vzor. Deti chcú prirodzene robiť všetko to, čo my „veľkí“. Ak bude mať vaše dieťa aktívnu fit-mamu (ideálne aj fit-tata), bude pre neho pohyb a cvičenie úplne prirodzenou súčasťou života. Zvyšok rodiny zasa ocení spokojnú a usmiatu mamu. Cvičiť sa dá skutočne aj doma alebo vonku za prítomnosti detí. Ukážeme vám, ako.

1. Drepy s bábätkom na rukách

Drepy všetci veľmi dobre poznáte – stojíte s nohami na šírku bokov a púšťate zadok dolu, akoby ste si chceli sadnúť. Bábätko držíte tvárou k sebe vo vystretých rukách (lakte sú len jemne pokrčené) a vždy, keď sa vrátite do vrchnej pozície, mu dáte pusu na nos :). Spravte 10 – 15 opakovaní.

2. Zdvíhanie panvy

Ležíte na chrbte s nohami pokrčenými v kolenách a chodidlá sú položené na zemi. Dieťa sedí na vašom bruchu. S výdychom vytláčate panvu hore. Spevnite zadok a na pár sekúnd zadržte. S nádychom ide zadok pomaly dole. Spravte 20 opakovaní.

3. Kľuky

Dajte sa do vzporu kľačmo a paže dajte od seba viac, ako je šírka ramien. Dieťatko leží pod vaším hrudníkom. Preneste váhu vpred na paže, chrbát je rovný, kolená na šírku bokov a celé telo spevnené. Pomaly púšťajte hrudník k zemi tak, že lakte pri tom tlačíte od seba. V spodnej pozícii dajte bábätku pusu na nos a vytlačte sa hore. Opakujte 10-krát.

4. Lietadlo

Ľahnite si na podložku a kríže zatlačte do zeme. Nohy pokrčené v kolenách zdvihnite hore a na predkolenia si položte dieťatko na bruško. Dieťatko buď držíte za ruky, alebo sa drží samo vašich nôh (podľa veku). Znova zatlačte kríže do zeme a zdvihnite hlavu. Nohy pomaly posúvate vpred do bodu, kedy ešte dokážete mať kríže zatlačené do zeme (ideálne až do vystretia nôh). Spravte 10 opakovaní.

5. Russian twist

Sadnite si na podložku. Chrbát je rovný v sklone asi 45 stupňov voči podlahe. Nohy sú pokrčené v kolenách a päty zatlačené do zeme. V rukách pred sebou držíte bábätko pod pazuchami. Spravte rotáciu do strany a pomaly sa vráťte na stred. To isté do druhej strany. Dbajte na to, aby išlo o rotáciu trupu. Pohyb ťaháte brušnými svalmi. Spravte 10 opakovaní do každej strany.
Pri cvičení vždy dbajte na bezpečnosť – svoju aj detí. Nikdy nerobte s malými deťmi rýchle a prudké pohyby. Udržujte počas cvičenia s deťmi očný kontakt, spievajte im alebo sa rozprávajte. Prípadne im môžete pustiť obľúbenú hudbu. Ak vaše dieťatko nevydrží s vami cvičiť dlhú dobu, pokojne si cvičenie rozdeľte do kratších (napr. 15 až 20-minútových) blokov.

Je článok užitočný?

0x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Silvia Hadeková

Osobná trénerka, inštruktorka skupinových cvičení a výživová poradkyňa. Venuje sa predovšetkým cvičeniu s vlastnou váhou a obľubuje cvičebné koncepty, ktoré sú okrem fyzickej stránky zamerané aj na hľadanie duševnej rovnováhy. Zaoberá sa nutričným koučingom, v rámci ktorého pomáha ľuďom nájsť cestu, ako zlepšiť svoje stravovacie návyky.Súvisiace články