Tipy na valentínsky fit darček pre partnera

Valentín nemusí byť len o čokoládových srdiečkach a ružiach. Iste, kytica aj sladkosť vždy poteší, no ak k nej pridáte aj niečo originálne, možno inšpirujete svoju polovičku k pohybu. Ak už k nejakému športu inklinuje, darčekom z tejto oblasti dáte najavo, že svojho partnera v danej aktivite podporujete. Prinášame vám niekoľko tipov na fit darčeky pre aktívne ženy aj mužov.

Športové oblečenie a doplnky

Časy, kedy sa športovalo v starých teplákoch a vyťahanom tričku, sú už dávno preč. Bez ohľadu na to, akej športovej aktivite sa váš partner venuje, pre každú bezpochyby nájdete špecifické športové oblečenie či doplnky.
 
Cyklistov určite potešia cyklistické rukavice alebo okuliare, ktoré zvýšia ich komfort pri obľúbenej aktivite. Turistov či lyžiarov zasa kvalitné termoprádlo a vyhrievané oblečenie, vďaka ktorému ostanú v teple a pohodlí. Turistu môžete obdarovať aj trekingovými palicami alebo batohom, kam si zbalí všetko potrebné na túru. Ak mu aj nejakú zaujímavú túru naplánujete a budete mu na nej robiť spoločnosť, máte ďalší plusový bod. V prípade, že ten váš prepadol bojovým športom, kúpte mu boxerské rukavice alebo chrániče.

Športové pomôcky a doplnky výživy

Ak máte doma fitnes nadšenca, ktorý si buduje v izbe svoj vlastný fit kútik, skontrolujte, či mu nechýbajú jednoručné činky, expander alebo švihadlo

Jogíni určite ocenia kvalitnú podložku na cvičenie, jóga blok či jóga valec. Ak chcete svojmu partnerovi spestriť bežecký alebo cyklotréning, vyberte športové slúchadlá. Športtester či iný prístroj na meranie tepovej frekvencie a ďalších parametrov urobí radosť každému, kto chce sledovať svoj pokrok

Vďaka masážnemu valcu si zasa môže po športovom výkone dopriať relax a regeneráciu. Pre regeneráciu je potrebný dostatočný príjem bielkovín a športujúci človek by mal dbať aj na pravidelné dopĺňanie vitamínov a minerálov. Preto sú skvelým darčekom aj športové doplnky výživy, ako napríklad proteínový prášok, vitamíny alebo minerály.

Športová fľaša

Pri každom pohybe je dôležitý pitný režim. Športová fľaša je praktický darček pre každého fit aj eko nadšenca. Skončí s nakupovaním jednorazových plastových fliaš a vodu bude mať vždy pri sebe. Bežci zasa ocenia špeciálne bežecké fľaše menšieho objemu alebo v tvare, ktorý je prispôsobený tak, aby sa fľaša počas behu dobre držala. 

Zážitok

Masáž, vstup do wellnessu, kurz otužovania, fitpobyt, permanentka do fitka alebo na kurz jógy. Možností je skutočne veľa a dôležité je trafiť sa do vkusu obdarovaného. Možno sa rozhodnete pre niečo akčnejšie ako je skok z lietadla, bungee jumping či turistický výstup. Ak máte doma aktívneho bežca, zaplaťte mu štartovné na nejaké zaujímavé preteky – beh v prírode, polmaratón alebo maratón.

Je článok užitočný?

2x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Silvia Hadeková

Osobná trénerka, inštruktorka skupinových cvičení a výživová poradkyňa. Venuje sa predovšetkým cvičeniu s vlastnou váhou a obľubuje cvičebné koncepty, ktoré sú okrem fyzickej stránky zamerané aj na hľadanie duševnej rovnováhy. Zaoberá sa nutričným koučingom, v rámci ktorého pomáha ľuďom nájsť cestu, ako zlepšiť svoje stravovacie návyky.Súvisiace články