Trampolíny sú pre každého bez ohľadu na vek

Keď sa povie „trampolína“, každý si hneď predstaví konštrukciu s ochrannou sieťkou niekde na záhrade rodinného domu. No v skutočnosti je jej využitie v širokom spektre činností ľudí v rozličnom veku. Od malých detí cez dospelých mužov a ženy až po profesionálnych športovcov.

Zábava, relax a zdravie

Skákanie na trampolíne je v každom prípade zábava pre všetkých. Čo však možno neviete, je, že používanie trampolíny je aj veľmi prospešné pre naše zdravie.

Výhody skákania na trampolíne:

  • skákanie na trampolíne celkovo napomáha posilniť svalstvo na chrbtici,
  • zbaví nás nesprávnych sedacích návykov, ktoré sme si osvojili nesprávnym sedením pri televízii alebo počítači,
  • je to ideálna a zábavná aktivita hlavne pre naše deti, ktoré spomínaným problémom trpia najviac.
Tým aktívnejším užívateľom pomáha pri spevňovaní svalstva, so spaľovaním prebytočných tukov a s kondíciou. Trampolíny pôvodne slúžili pri tréningoch amerických vojnových pilotov, kde samotný tréning slúžil na zlepšovanie orientácie a na posilnenie celkového svalového systému.

Trocha histórie 

Vedeli ste, že...? 

  • Trampolíny majú 80 rokov a vymyslel ich americký skokan do vody George Nissen. A práve svojou trampolínou, ktorú si dal patentovať v roku 1936, postupne začal ľudí učiť, ako skákať. Pravidelne robil exhibičné vystúpenia. Dokonca sa uskutočnila súťaž v skokoch na trampolíne. Prvá v roku 1947 v Dallase, USA.
  • Trampolíny sa stali olympijským športom a prvýkrát sa objavili na olympiáde v Sydney v roku 2000. Prví bezkonkurenční víťazi boli v mužskej aj ženskej disciplíne ruskí skokani.

Ponuka trampolín je široká – je z čoho vyberať

To, že sú trampolíny vhodné pre úplne každého, sa prejavilo aj v celkovej širokej ponuke rôznych modelov na trhu. Najpredávanejšie sú detské trampolíny. Ďalej sú tu mini cvičiace trampolíny ako cvičiace pomôcky až po veľké trampolíny s ochrannou sieťou do 5 metrov.
 

Vedeli ste, že...?
Ani toto odvetvie neobišiel technologický pokrok, preto je tu možnosť zakúpenia trampolíny aj s počítačom, ktorý počíta množstvo spálených kalórií a samotný počet skokov. Tieto trampolíny sú tak ideálne na fitness cvičenie.


Prajeme vám veľa príjemných odskákaných chvíľ.

Je článok užitočný?

3x páčilo sa

Je nám ľúto, že sa vám článok nepáčil:
Ďakujeme. Pridajte si do obľúbených:

Team inLIVE

Tím nadšencov, odborníkov a produktových špecialistov spoločnosti inSPORTline, ktorí svojim produktom nielen rozumejú, ale zároveň ich aj sami na vlastnej koži testujú a skúšajú, čo vydržia, pretože šport milujú a pretože chcú vedieť svojim zákazníkom poradiť a odporučiť im ten najvhodnejší produkt podľa ich potrieb a svojich vlastných skúseností.Súvisiace články